klient:
Council of The Baltic Sea States / CBSS

  • / PRINT / WEB

CBSS

 

Kilka lat temu nawiązaliśmy kontakt z bardzo sympatycznymi ludźmi ze Szwecji, którzy pracują dla Council of the Baltic Sea States. CBSS, czyli Rada Państw Morza Bałtyckiego to międzynarodowa organizacja zrzeszająca 11 europejskich krajów, której głównym celem jest wzmacnianie bezpieczeństwa i stabilności w regionie morza Bałtyckiego poprzez współpracę w wielu obszarach.

millstudio_img

W 2013 roku CBSS zgłosiło się do nas z prośba o pomoc w przygotowaniu drukowanego raportu i stworzeniu strony internetowej, która oprócz funkcji informacyjnej miała być równocześnie platforma do komunikacji miedzy członkami BalticLab.

 

balticlab-online.eu

millstudio_img

Gdy zaczęliśmy prace nad koncepcja graficzna, tym co nas najbardziej zainspirowało, były luźne szkice zrobione przez uczestników projektu, takie „bazgroły z nudów”.

millstudio_img
millstudio_img

Dzięki nim właśnie wpadliśmy na pomysł aby narysować 65 syntetycznych portretów na bazie zdjęć. Rozwiązanie to nadało lekkości i swobody zarówno drukowanemu raportowi jak i stronie www. Miało ono również wpływ na wszystkie umieszczone w raporcie „tweety” ktore odbieramy jako luźno rzucone myśli, refleksje, a nie jak próbę skopiowania tego co „internetowe” do tego co „analogowe”

Ten pierwszy, zakończony sukcesem projekt rozpoczął naszą wieloletnią współprace. Obecnie mamy już dobrze działający system, w którym potrafimy rozwiązać wszystkie problemy nie odchodząc od komputera, wystarczy nam mail lub skype. Na początku ustalamy zakres prac, potem jest wycena i harmonogram. Od CBSS dostajemy zawsze komlet materiałow. Wszystkie pliki tekstowe sa dokladnie opisane, tak samo jak i zdjęcia, dzięki czemu minimalizujemy błedy i optymalizujemy czas pracy nad dana publikacja.

 

Tworząc koncepcje layoutu i okladke wiemy juz jaka bedzie ilosc stron i ewentualne uszlachetnienia w druku, tak wiec jestemy w stanie przygotowac wycene druku, przewidzeic dokladny czas realizacji i zarezerwowac terminy w drukarni.

millstudio_img

Po wybraniu layoutu oraz okładki jest czas na ewentualne poprawki i skład całości. Kolejnym etapem jest korekta i jej wyrobienie. Kiedy wszystko jest juz zaakceptowane przez firmę i przygotowane do druku przekazujemy pliki do drukarni. Czekajac na gotowe publikacje organizujemy przesyłkę, ktora najcześciej odbywa się do Szwecji ale zdążają się też inne kraje, np Islandia.

Współpraca z CBSS pokazuje, że obecnie wszystko można zrobić na odległość i przy zaangażowaniu obydwoch stron nie ma problemów nie do rozwiązania. A zaufanie ze strony tak dobrego i świadomego klienta jakim jest CBSS jest dla nas bezcenne.

millstudio_img

millstudio_img

kompetencje zespołu:

millstudio_person_1

FULL STACK DEVELOPER

Piotr Sember

millstudio_person_2 millstudio_person_3

UI & GRAPHIC DESIGNER

Katarzyna Biel

partner & creative director

Antonina Jasińska

+48 602 188 765

anton@millstudio.pl

print

FAZA ANALITYCZNA

analiza potrzeb komunikacyjnych klienta i grupy docelowej

uporządkowanie kontentu

stworzenie struktury raportów

 

FAZA PROJEKTOWA

projekt layoutu

fotoedycja

skład folderu

 

REALIZACJA

DTP + nadzór nad nadrukiem

web

FAZA ANALITYCZNA

opracowanie struktury www

 

FAZA PROJEKTOWA

projekt panelu klienta / UX

projekt layoutu + RWD / UI

 

FAZA KODOWANIA

wdrożenie projektu / CSS3, HTML5, JS

kodowanie backend / PHP, MySQL

integracja z WordPress / CMS