klient:
Ocado Technology

  • / PRINT /

Ocado Technology

 

 

 

Ocado Technology to dział firmy Ocado, w którym powstaje technologia oraz oprogramowanie, które steruje pracą zautomatyzowanych magazynów sklepowych.

millstudio_img

Naszym zadaniem była współpraca z jednym z oddziałów Ocado Technology oraz wspólne zaprojektowanie unikatowej grafiki na bluzy i T-shirt’y dla pracowników. Grafika miała łączyć w sobie trzy motywy nazw teamów: onion, potato i falcon. Motywy zostały potraktowane symbolicznie i wplecione w całość grafiki.

millstudio_img

Brief zakładający projekt bluzy oraz koszulki z custom’owym wzorem był nie lada wyzwaniem. Inspiracją do pracy nad grafiką były komiksowe postaci superbohaterów. Wspólnie z zespołem Ocado zdecydowaliśmy o dynamicznym ujęciu „Dispatch” postaci.

millstudio_img
millstudio_img

Grafika miała być przede wszystkim cool! Opracowaliśmy ilustrację, której głównym motywem jest Superbohater „Dispatch”. Koniecznością było dostosowanie projektu, tak aby było możliwe aplikowanie grafiki za pomocą techniki sitodruku. Plastizolowe farby zapewniły trwały efekt , dający solidny wytrzymały produkt. Emulsja poli (chlorku winylu) daje większą wytrzymałość niż farby wodne.

millstudio_img

Gdy projekt wszedł w fazę realizacji można było przystąpić do przygotowania dwóch matryc. Pierwsza stanowiła tło i jednocześnie podkład dla drugiej właściwej warstwy z samą grafiką.

millstudio_img

Ostatnią fazą był proces drukowania. Wszystko robione techniką DIY (”do it yourself”) przez zespół naszych grafików. Dzięki temu mieliśmy pełną kontrolę nad powstałymi zadrukami na ubraniach.

millstudio_img
millstudio_img

millstudio_img

kompetencje zespołu

millstudio_person_1

partner & creative director

Marta Szmyd

millstudio_person_2 millstudio_person_3

partner & creative director

Antonina Jasińska

SCREEN PRINTING & GRAPHIC DESIGN

Mateusz Papée

+48 504 714 052

mateusz@millstudio.pl

screen print

FAZA ANALITYCZNA

analiza potrzeb komunikacyjnych klienta

uporządkowanie kontentu

stworzenie struktury potrzeb

 

FAZA PROJEKTOWA

moodboardy + koncepcje graficzne

projekt grafiki docelowej

druk grafiki do naświetlania

 

 

REALIZACJA

Naświetlanie i przygotowanie ram sitodrukowych

Druk na koszulkach i bluzach